Kerti tavak minden méretben és stílusban.
Cégünk a kerti tavak három típusára szakosodott
Kisméretű műanyagtartályos kerti tavak
A max. 3-4 négyzetméter felületű, azaz kb max 250L-es tavakat legtöbbször merevfalú műanyagtartállyal szoktuk készíteni. Ezeknek előnye, hogy a fóliás tavaknál gyorsabban elérik a szükséges vízmélységet, és tófóliánál rugalmasabban lehet a tó környékét kiképezni. A fólia rögzítéséhez nagy teret igénybe vevő kövekre van szükség, ami ezeknél az egészen kicsi tavaknál nem mindig mutat jól.
Nagyobb méretű, gumifóliázott kerti tavak
A legalább 4 négyzetméter felületű tavakat úgy alakítjuk ki, hogy a kiásott medrüket először geotextíliával majd pedig nagy szakítószilárdságú gumifóliával fedjük le, mely megakadályozza a víz elszivárgását. A fóliát aztán kövekkel rögzítjük a partvonal mentén.
Betonmedencés, kőburkolatos fürdőtavak
Amennyiben a tavat fűrdőzési célokra is gyakran használni szeretnék, akkor legtöbbször a betonmedencés fűrdőtavakat javasoljuk ügyfeleinknek. Ezeknek előnye a könnyebb tisztántartás és a rugalmasabb méretezhetőség (pl. könnyen lehet gyorsan mélyülő merülőtavakat kialakítani szaunázáshoz). Nem utolsó sorban ezeknél a tavaknál lehetőség van bravúros forma és anyagválasztásra is. A betonmedencét ugyanis minőségi kőlapokkal burkoljuk oly módon, hogy az természetesnek hasson. A fürdőtavakba esetleg csak vízinövényeket telepítünk, halakat nem.
Miért válassza a Kertdecot?
Csak profi kivitelezővel dolgozva lehet garantálni azt, hogy a dísztó ne csak az elkészítéskor jelentsen örömet tulajdonosának, hanem néhány év elteltével is szép, tisztavizű, egészséges élővilággal rendelkező vízfelület maradjon. Egy mégoly buzgó és olcsó árszabással dolgozó kőműves vagy kertépítő szépnek látszó tavakat építhet, de egy-két hónap elteltével kiderülnek a szakmai hibák.
A Kertdeco kertészmérnökei úgy tervezik meg a tavainkat, hogy azokban kialakulhasson a biológiai egyensúly, és így könnyen fenntarthatóak, egészségesek maradjanak évek múltával is.
- Már a tervezés fázisában figyelnek arra, hogy a tó vízmélysége méretei, illetve a vízinövények mennyisége és fajtája is elősegítsék a biológiai egyensúly kialakulását.
- Amennyiben szükség van rá, akkor a jó vízminőséget szűrőberendezések telepítésével biztosítjuk. A mechanikus és/vagy biológiai szűrőkre akkor van szükség, ha a tó különösen nagy mennyiségű természetes fénynek van kitéve, kevés benne a növényzet, vagy túlnépesedett a halállománya. A kisméretű tavaknál is majdnem minden esetben szükségessé válik valamilyen szűrőrendszer üzembe helyezése, mert azokban sokkal nehezebben alakul ki biológiai egyensúly.
- Mérnökeink gondoskodnak a megfelelő oxigénutánpótlásról is. Kisebb halállománynál elég lehet csobogókat vagy szökőkutakat telepíteni, melyeknek a dekorációs funkción felül kedvező élettani hatása is van a tó élővilágára. Elősegítik a víz forgását, és ezáltal gátolják a felső vízréteg túlzott felmelegedését, illetve oxigént juttatnak a vízbe.